چای

قیمت چای بهاره لاهیجان، املش

چای بهاره چیست؟

چای سیاهی که در فصل بهار برداشت می شود به چای بهاره شهرت دارد. در واقع چای بهاره نوعی از چای سیاه است. چای بهاره نسبت به چای برداشت شده در فصول دیگر از طعم، رنگ و عطر بهتری برخوردار است. بهترین نوع چای بهار ، چای بهاره لاهیجان است که ۱۰ الی ۲۰ درصد رنگ و طعم و عطر بهتری نسبت به چای تابستانه و پاییز دارد.

 

فرق چایی بهاره لاهیجان و شمال با چای تابستانه و چای پاییزه در چیست؟

چای برداشت شده از باغات شمال کشور در فصل بهار از یک تلخی و طعم گس بیشتری نسبت به چایی های تولید شده در فصل تابستان و چای پاییزی برخوردار است. بدین معنی که حدود ده تا 20 درصد رنگ و طعم و عطر چایی بهاره لاهیجان و شمال ایران (رودسر  املش  چابکسر  لنگرود) از چای تابستانه و پاییزه بیشتر است. البته چایی که در فصل تابستان تولید می شود نیز مخاطبان خاص خود را دارد. نزدیک به 30 درصد مشتریان ما علاقه مند به مصرف چایی های تولید شده در فصل تابستان و پاییز هستند تا چای بهاره چرا که عطر و طعم و رنگ چای تابستانه و چایی پاییزه برایشان خوشایند تر است.

مهم اینست که تمام این چایی ها طبیعی و خالص اند و بدون اسانس و افزودنی و چون چای نوشیدنی فراگیری در بین ایرانیان و کلا همه مردم جهان است خوب است که چای طبیعی بدون اسانس و عاری از مواد افزودنی و شیمیایی مصرف شود.

 

چای بهاره ایرانی بذرافشان

دوباره بهار زیبا فرا رسید و برگ‌های بوته‌ی چای شروع به روییدن کردند و اکنون قد کشیده‌اند و دلبری می‌کنند! اردیبهشت، زمانی که قند در دل کشاورزانی آب می‌شود که زحمت زیادی برای باغ خود کشیده‌اند و اکنون با شوق بسیار در حال برداشت بهترین چای بهاره ایرانی هستند. اکنون ما نیز به عنوان یک کشاورز و تولیدکننده‌ی محصول ایرانی، بسیار خوشحالیم که در حال برداشت ثمره‌ی زحمت‌های یکساله‌ی خود در فصل بهار هستیم تا بار دیگر طعم اصیل چای مرغوب بهاره ایرانی را مهمان گرم خانواده‌های عزیر ایرانی نماییم تا با همدیگر از این طعم دلنشین لذت ببریم. به لطف خدا، شرایط آب و هوایی در بهار 1401 بسیار مساعد بوده و نه تنها چای بسیار مرغوبی تولید شده، بلکه محصول بیشتری نیز در باغات چای شمال نسبت به سالیان قبل برداشت شده است.

 

برخی از خواص چای بهاره

  • کاهش دهنده ی چربی
  • ضد ویروس
  • کاهش دهنده ی قند خون
  • حاوی ویتامین های E، B ،C
  • رفع خواب آلودگی
  • تقویت نیروی فکر
  • گوارش راحت تر غذا
  • کاهش دهنده ی درد های میگرنی

زمین‌های حاصلخیز شمال، در فصل زمستان استراحت می‌کنند تا اینکه در ابتدای فصل بهار ریشه‌ی درختچه‌های چای تغذیه بهتری از خاک خواهند داشت و از این رو چای با غنا و طراوت بیشتری حاصل می‌گردد که اولاً بسیار خوش طعم است و ثانیاً خواص درمانی بیشتری نیز دارد. برگ‌های جوان چای در فصل بهار، اصلاً تلخ نیستند بلکه کمی گس هستند و به همین دلیل بیشتر به دل چای‌خوردها می‌نشیند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *