زیتون

خاصیت ضدسرطانی زیتون

زیتون به دلیل داشتن ویتامین ها، املاح معدنی، اسیدهای چرب امگا۳ و ترکیبات فعال تری نظیر ترپنوئیدها با فعالیت آنتی اکسیدانی در برگ، میوه، روغن و حتی پوست و ساقه خود دارای فعالیت های مهمی مانند ضد سرطان، ضد دیابت، ضد التهاب بوده و برای دستگاه گوارش در موارد کولیت ها و یبوست و همچنین سایر موارد نظیر جوش و زخم مفید است که این فعالیت در بررسی های آزمایشگاهی به اثبات رسیده است.

 

 

خاصیت ضدسرطانی زیتون

همچنین روغن زیتون خاصیت ضدسرطانی دارد. در بسیاری از منابع ذکر شده که روغن زیتون مجموعه ای از خواص متناقص است، یعنی هم برای اسهال و هم برای یبوست مفید است و هم در طب سنتی و هم در تحقیقات نوین این مورد به اثبات رسیده است. به نظر می رسد یکی از دلایل این امر این است که طبیعت چنین تناقضاتی را برای متعادل سازی عوارض جانبی در موارد مصرف زیاد قرار داده است.

میوه زیتون دارای «آنتوسیانین» است که به عنوان یک ماده ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی می تواند از بروز سرطان جلوگیری کند.

بسیاری از مطالعات و تحقیقاتی که بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده و همچنین مطالعات اپیدمیولوژیک انسانی، اثرات حفاظتی آنتوسیانین را در سرطان مربوط به لوله گوارشی ثابت کرده است. زیتون دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است که با فرآیندهایی نظیر پاکسازی مستقیم گونه های فعال اکسیژن افزایش توانایی جذب رادیکال های اکسیژن در سلول ها، کاهش پراکسیداسیون لیپیدها، مهار ایجاد جهش از سوی توکسین های محیطی و کارسینوژن ها اثرات ضدالتهابی خود را به انجام می رساند.

همچنین میوه زیتون دارای پتاسیم است که یکی از یون های ضروری است که باید از منابع غذایی تامین شود. تحقیقات نشان داده که این یون می تواند با سرطان و پیشگیری از آن مرتبط باشد. رژیم های غذایی دارای سدیم بالا و پتاسیم پایین می تواند سبب رشد سلول های تومور شود، زیرا PH طبیعی و همچنین تعادل آب در سلول های انسانی را تغییر می دهد.

با توجه به ترکیبات مفید در زیتون و قسمت های مختلف و اثرات آن بر بیماری های مختلف، مصرف آن در رژیم غذایی توصیه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *